Samsung’dan Apple’a tokat gibi yanıt; size ekran falan yok

Apple‘ın uygun fiyatlı akıllı telefon seçeneği olan iPhone SE serisi, son sızıntılarla birlikte önemli güncellemelerin işaretini veriyor. Yeni modelin, iPhone 14’ün tasarım özelliklerini benimseyeceği ve 6.1 inç büyüklüğünde bir LTPS OLED ekran ile geleceği konuşuluyor. Bu ekranın 60Hz yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Tasarım değişikliğine rağmen, cihazın arka yüzünde tek bir kamera kurulumunun korunacağı söyleniyor.

Ancak, Apple için en büyük tartışma konusu OLED ekran panellerinin maliyeti olmuş durumda. Samsung Display, panelleri adet başına 30$ karşılığında tedarik etmeyi teklif etti ancak Apple bu fiyatı yüksek buldu ve teklifi reddetti. Bu gelişme üzerine Samsung, müzakerelerden çekildi. Apple şimdi, maliyetleri daha da düşürmek amacıyla ekran ihtiyacını karşılamak için Çinli üretici BOE ile görüşmelere başladı. Uygun fiyatlı iPhone SE hattında maliyetleri düşürme çabası anlaşılabilir bir durum çünkü ekranlar, akıllı telefonların en pahalı bileşenleri arasında yer alıyor.

Samsung’dan Apple’a tokat gibi yanıt; size ekran falan yok

Yeni iPhone SE modelinin, yüz tanıma özelliği Face ID, gelişmiş bir 48 MP arka kamera ve daha hızlı bir yonga seti sunması bekleniyor. Ancak, ekran tedarikçisindeki bu değişiklik, üretim takvimlerini veya cihazın nihai perakende fiyatını etkileyebilir. Apple‘ın, 2025 yılında iPhone SE 4’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte yaklaşık 15 milyon adetlik büyük bir üretim hacmi planladığı söyleniyor.

Bu gelişmeler, teknoloji dünyasında yakından takip edilen konular arasında yer alıyor. Yeni iPhone SE’nin, hem tasarım hem de özellikler açısından önemli yenilikler sunması beklenirken, ekran maliyetlerine yönelik müzakereler de Apple‘ın ürün stratejilerinde önemli bir yer tutuyor. Tüm bu unsurlar, kullanıcıların hem performans hem de fiyat açısından dengeli bir cihaz arayışındaki beklentilerini şekillendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir